noscript-img

NASZA SZKOŁA
Artykuł dodano dn. 15.07.2019 r. | autor: admin

Nasza szkoła mieści się w starym budynku, wzniesionym na potrzeby oświatowe w 1858 roku. W latach 50-tych i 70-tych XX wieku była modernizowana. W lipcu 2019 roku rozpoczęła rozbudowa szkoły połączona z budową sali gimnastycznej.

Inwestycja trwała trzy lata, gdyż zakres prac był spory.

Dzięki temu od 1 września 2022 r. uczniowie korzystają już nie z 5 a z 8 sal lekcyjnych w tym pracowni komputerowej, pracowni biologiczno-chemicznej, a także dobrze wyposażonej biblioteki, stołówki i szatni, gdyż do istniejącego obiektu szkoły został dobudowany dwukondygnacyjny budynek, w którym mieści się sala gimnastyczna z zapleczem sportowym, sanitarnym i trzema salami lekcyjnymi. Na poziomie parteru budynku: sala lekcyjna, pomieszczenie szatni z zapleczem sanitarnym przystosowanym do osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie techniczne. Na poziomie drugiej kondygnacji: dwie sale lekcyjne, pomieszczenia sanitarne: prysznice i toalety, pomieszczenie techniczne do obsługi klimatyzatorów.

Nowa część budynku połączona została ze starą łącznikiem. Dobudowana została także nowa klatka schodowa wspólna dla obu części szkoły. Zmienił się także stary budynek szkoły, w którym zlikwidowano schody łączące poszczególne kondygnacje.

Wszystkie sale w starej części szkoły zostały odnowione. Gabinet dyrektora mieści się teraz w dawnym pomieszczeniu biblioteki, natomiast sekretariat i księgowość znajduje się w dawnym gabinecie dyrektora.